Po hrebeni Vihorlatu
Potulovanie sa východnými úbočiami Slanských vrchov
Túlanie sa okolo Šimonky
Okolo Čiernej hory a Oblíka
Staré chajdy a výstup na Čiernu horu
Po hranici cez Poloniny
Na Muráni s Milanom
Z Telgártu do sedla Súľová
Po hrebeni Volovských vrchov
Krížom cez Slovenský kras
Slanské vrchy, pohorie s úchvatnými výhľadmi
Kanada, okolo Hurónskeho jazera k Niagarám
Nórsko, rafting na rieke Sjoa, Trolltunga, Bergen
Na Javorovú veľkou okľukou II....
Na Javorovú veľkou okľukou II.

Na Javorovú veľkou okľukou II. Lákalo ma zísť až do Juskovej Vole. Také dobré orosené by veľmi dobre padlo. Už počas plánovania trasy s [ ... ]

Toto si chcem prečítať
Plavba na Kvetináčový ostrov -...
Plavba na Kvetináčový ostrov - Flowerpot Island

Plavba na Kvetináčový ostrov - Flowerpot Island Maroš si to šinul s RV-čkom ako po masle. Došli sme do prístavu v meste Tobermory k parkovisk [ ... ]

Toto si chcem prečítať

KRONIKA ZÁLESÁKOV

Úvod

(Úvodné slová)

O založení tejto kroniky sa už uvažovalo dlhší čas. Zo začiatku však chýbala iniciatíva členov Zálesáckeho klubu. Táto kronika je len náhradou, lebo na naozajstnú kroniku nám chýbajú financie.

A keďže sme ešte nezaložili fond na rôzne účely a peniažky sa stále rozkotúľali od nás, podľa toho súdim, že naozajstnú kroniku mať ani nebudeme. A bude nám vyhovovať aj táto. Teraz ešte nevieme akú má cenu. Jeho cena sa bude dať posúdiť jedine o takých 10 rokov, keď sa stretneme po ukončení Gymnázia Trebišovská 12 (Kováčska 30).

Úvod do Kroiky T. O. Stratené údolieV tejto kronike sa budú opisovať naše zážitky z „trampov“ uskutočnených počas štúdia na gymnáziu, ale aj na vysokej a ďalej. Zakladajúci členovia Zálesáckeho klubu sú: Novis, Soviak, Johnny, Maroš H., Pavol N.. Postupom času sa tento zoznam pozmenil. Niektorí „masňáci“ už nechodili na „tramp“ a iní zas nastúpili na ich miesto. Stály členovia by mali byť: Novis, Soviak, Johnny a ja. To keď sa vynechá jeden alebo dva „trampi“ ešte nič neznamená. Hlavne, ak sa to stalo bez vlastného pričinenia. Ale keď už niektorí povedia, že sa im nechce (to už je vrchol !). Z toho vidno, že nemajú absolútny záujem o prírodu. Radšej ostanú doma a biflia sa poučky. Možno že niektorí majú aj iné záujmy. Oproti, ktorým sú „trampi“ iba maličkosťou. Alebo sa to skrýva v slabej fyzickej stránke ? Nebudem sa tu unúvať vypisovaním ďalších faktov, no ja (Dalo) pokladám za stálych členov vyššie uvedené osoby. Toľko na úvod.

Kronika sa založila 30. augusta 1987, keď sme navštevovali 2. ročník a začali 3. ročník na Gymnáziu.

sipka-pokr

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť