Galmus, Poráč, Suchinec, Zlatý stôl, Skalisko - Volovské vrchy
Túlanie sa v mrakoch
Aprílový jarno-ZIMNÝ tramp
Malá Fatra, hrebeňovka
Po hrebeni Čergova
Túlačka po Slanských vrchoch
Po hrebeni Vihorlatu
Po hranici cez Poloniny
Z Telgártu do sedla Súľová
Po hrebeni Volovských vrchov
Krížom cez Slovenský kras
Slanské vrchy, pohorie s úchvatnými výhľadmi
Kanada, okolo Hurónskeho jazera k Niagarám
Nórsko, rafting na rieke Sjoa, Trolltunga, Bergen
Vartáši (Moai)
Vartáši (Moai)

Vartáši (Moai) Ráno, veľmi skoro ráno ma zobudil zvuk budíka. Sám by som sa tak skoro asi nezobudil. Vyšiel som spod celty a…

Toto si chcem prečítať
V zasneženej krajine
V zasneženej krajine

V zasneženej krajine Ráno, ako vždy na zimnom vandry, sa mi vôbec nechcelo z teplého spacáka. Do tej…

Toto si chcem prečítať

Slovenský raj (Piecky - Malá poľana - Hamburgerky - Veľká poľana - Glac - Červeňák - Biely potok - dolina Lesnice)

Trasa: Košice – Poprad – Spišský Štvrtok – Podlesok – Veľká Biela voda – Piecky – Malá poľana – Hamburgery – Veľká poľana – Glac – Červeňák (noc) – dolina Bieleho potoka – Horské sedlo – dolina Lesnice – Spišská Nová Ves Čaňa

Trvanie: 26. -  27. apríl 1991

Prítomný: ja

Počasie: Aprílové – z každého rožka troška.

Popis:

Ľadopád v rokline Piecky, Slovenský rajAutobus z Popradu do Spišského Štvrtka chodí len v dni pracovného pokoja a v deň pred pracovným pokojom. Odchod o 08.12 h. z Popradu, z Spišského Štvrtka o 08.57 h. Z Podleska smer Píla po zelenej asi 1 hodina, začiatok je pekný. V ceste je pioniersky tábor. Píla – menšia usadlosť asi 20 domov.

Obchod je otvorený:

  Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok

Otváracia

doba

07.15 - 11.00

13.00 - 15.45

zatvorené

07.15 - 11.00

13.00 - 15.45

07.15 - 11.00

12.00 - 15.45

07.15 - 11.00

12.00 - 15.45

Medvedia stopa, Slovenský raj

Prešiel som Piecky, výškové prevýšenie asi 300 metrov. Pekné, bolo veľa vody. Hore sa topil sneh. Hore pekná roklina a vodopády. Dlhý rebrík. Plno reťazí, dreva a stupačiek. Stopy – asi Rys. Hore sa vyjde viac na sever od Malej poľany. Na Malej poľane začalo snežiť, ale len strašilo. Odtiaľ na Hamburgery. Dá sa dostať na Veľkú poľanu. Odbočíš doprava a nie po značke doľava.

Náčrtok - Veľká poľana, Slovenský rajNa Veľkej poľane je niekoľko posedov, tri som videl a v jednom som aj bol. Od vchodu smerom na pol jedenástu (11.30 h.) je strom, ktorý trčí nad všetky ostatné. Tam choď a prejdeš kopec, si na žltej so zelenou. Došiel som asi o 16.00 h. (?). Bol brajgel a nebolo dreva. Zjedol som polivk a tým to haslo. O 21.00 h. došli dvaja aj so psami. Ráno došiel ďalší. Nepamätám si na mená. Ráno som si dal dve lyžice medu a bolo po raňajkách. Vydal som sa po červenej smerom na Geravy. Keď cesta odbočuje doľava a potom máličko stúpa a zachádza do U naľavo je stará zvážnica. Choď tam.

Slovenský raj, hrebeň nad LesnicouDôjdeš do doliny Bieleho potoka. Skôr či neskôr narazíš na slušnú zvážnicu. Biely potok má upravené koryto a je tam hŕba senníkov a krmelcov. Stoja tam dva osamotené mohutné stromy, vzdialené od seba cca 200 metrov.

Naľavo, ak ideš hore, za zákrutou (už na značke) (zelenej) je prameň. Pôjdeš po zelenej smer Geravy a asi po 500 m odbočuje cez potok zvážnica (vľavo) Najprv mierne stúpanie, potom zúrivo do kopca. Cestu používam len ja a lesná zver. Cez skalné sedlo a odtiaľ hore doprava. Hore naďabíš naľavo na zvážnicu (obstojná) a strom.

Náčrtok - strom, Slovenský raj   Náčrt - strom v Slovenskom raji

Jeden je dole hrubý hrboľatý a potom hore tenký. Odtiaľ hore popri druhom strome, ktorý vyzerá ako obrátená jednotka.

Slovenský raj, Lesnica, zadebnený jaskynný výklenok

V skalnom sedle je voda, ale zabahnená. Hore už uvidíš údolie Lesnice aj Spišskú. Nechoď po zvážnici, ktorá odbočuje doľava. Choď dole popri škôlke a dôjdeš k asfaltke a k Lesnici. Je tam veľa odbočiek a skál. Niekoľko senníkov, možno ich tam je viac.

Pri horárni odbočuje cesta k Čingovu. Za horárňou je prameň. Po asfaltke až k Bikšovej lúke, je tam posed, prameň a veľký senník. Sú tam asi aj ovce. Odtiaľ je na skok k lesnej škôlke a ku Kostolíku. O 14.00 h. ide osobný a 14.35 h. Košičan.

Kuriozity:

Bol kopec snehu niekde aj 50 cm. Našiel som jeleňa aj lebku. Mám aj palicu aj nové meno Krakonoš. Keď som bol v nočnej Steve a Traki boli na Červeňáku. V Spišskom Štvrtku je čas skočiť si na raňajky.

Štatistika trasy:

Celkom prejdených: 34,55 km
Zdolané prevýšenie: 1 163 m
Zdolané klesania:  1 237 m
Prejdenú trasu nie je možné pozrieť, môžem zaslať na vyžiadanie.
 

Zaregistruj sa! Nemôžeš pridávať komentáre.